Выставки

Новые публикации

Большой Антикварный Салон 2008 и 2009
Фінансова криза святкує перший день народження
Иконы, которые держал в руках граф Лев Толстой. Телеканал "НТВ"

"Лінія Модерну" в галереї "Боско" (фото). INTV

У київській галереї "Боско" відкрилася виставка під назвою "Лінія Модерну".

На ній представлено біля 90 творів мистецтва, виконаних у стилі модерну, вимогливому, живому, вишуканому у всьому, починаючи від фасаду будівлі та закінчуючи оформленням звичайної коробки цукерок.

Модерн – був стилем нового століття. Нового XX століття. На початку XXI століття в галереї "Боско" можна побачити декоративно-прикладні роботи всесвітньо відомої фабрики Еміля Галлі, картини українських художників Вільгельма Котарбінського, Миколи Прахова, Григорія Світлицького, а також різні предмети меблів. Те, що вважалося новим і сучасним сто років тому.


На відкритті виставки директор музею історії Києва Інна Евецька і засновник галереї "Боско" Наталія Лисенко

На передньому плані столик-підставка (східний орнамент, інкрустація перламутром) італійського майстра Карла Бугатті. В експозиціях вітчизняних музеїв немає жодного зразка робіт цього автора. На дальньому плані картина українського художника Григорія Світлицького "Уже вечір, хмар померкли краї" 1913-го року. Картина об'єднує портретний і пейзажний жанри стилю модерну.


Дві акварелі "Розмова" і "Розп'яття" Вільгельма Котарбінського, в яких імітується техніка сепія. Серед декоративно-прикладного мистецтва на виставці представлені роботи відомої французької фабрики Еміля Галлі, який з 1880-х початків створювати вази, шкатулки, лампи з багатошарового кольорового скла.

Лампа настільна "Дівчина з глеком", кін.XIX–поч.XX ст.

Співробітник музею історії Києва Вікторія Величко демонструє один з експонатів – альбом з ескізними портретами, виконаними Вільгельмом Котарбінським. Весь альбом присвячений Музі художника - Олені Праховій.

Акварель художника і мистецтвознавця Миколи Прахова "Куточок саду", створена ним на Капрі 1911 року

Тільки в рамках цієї виставки можна побачити предмети інтер'єру і побуту кінця XIX – початку XX століття, виконані в модному тоді стилі модерну: годинник, ширми, люстри, флакони для парфумів, сервізи тощо.

Лампа Тіффані в стилі модерну

Окрім предметів із зібрань галереї, на виставці вперше демонструються експонати з приватних колекцій і Музею історії Києва, який, як відомо, вже років п'ять існує в упакованому вигляді та не має свого приміщення. "На сьогодні співпраця з київськими галереями – це єдина можливість знайомити людей з експонатами нашого музею, - розповіла кореспонденту INTV співробітник Музею історії Києва Вікторія Величко. - Ось почали спільний проект з галереєю "Боско". Сподіваємося, що не останній".

Виставка триває до 6 грудня. Вхід безкоштовний. Галерея "Боско", вул. Ольгинська, 2/1

Довідка INTV: Модерн, або Ар-нуво — художній напрям у мистецтві, популярний у другій половині XIX — початку XX століття. Його особливостями є: відмова від прямих ліній і кутів на користь природних, оригінальних, натуральних, "більш справжніх" ліній, інтерес до нових технологій (особливо в архітектурі), розквіт прикладного мистецтва. Модерн прагнув поєднувати художні й утилітарні функції створюваних творів, залучити до сфери прекрасного всі сфери діяльності людини.

До автора, будь ласка, звертайтеся:

Тетяна Ніколаєва. INTV

Публикации по теме:

Большой Антикварный Салон 2008 и 2009

Галерея «БОСКО» дважды участвовала в Большом Антикварном Салоне в 2008 и 2009 гг. проходившем в Украинском Доме в Киеве, представив ценителям искусства уникальную коллекцию старинной живописи, скульптуры, мебели и декоративно-прикладного искусства.

Посмотреть
О галерее Каталог Это интересно Как нас найти О нас пишут Выставки
Гильдия Антикваров Украины
Галерея "БОСКО"

г. Киев,
ул. Ольгинская, 2/1
(возле театра им. Ивана Франко)

тел.:   38 044 278-13-73
38 044 278-13-49
38 044 451-61-95
38 044 278-09-73 (факс)
facebook.com/bosko.gallery
bosko.gallery@gmail.com

   Создание сайта - Applemint

    bigmir)net TOP 100